Cardiac rehabilitation

Kardiaalne taastusravi on suunatud inimese füüsilise võimekuse taastamiseks/arendamiseks, mis on langenud seoses erinevate südamelihase haiguste tagajärjel. Tavapäraselt on tegemist südameinfarkti või erinevate südameoperatsioonide järgse raviga ning kõrgvererõhu tõvest tingitud koormustaluvuse langusega.

Ravi alguses kardioloog viib patsiendil läbi koormustesti, mille alusel füsioterapeut patsienti abistama hakkab (pannakse paika soovitud treeningu pulsivahemikud ning põhimõtted, hinnatakse riskid).Kardiaalne taastusravi peab olema pikaajaline, heade tulemuste saavutamiseks on vajalik teraapiaseansside arv minimaalselt 10 korda, kuid soovituslik on suurendada kordade arvu vähemalt 20-ni, et saavutada kestvamaid ning paremaid tulemusi. Kardiaalse taastusravi eemärk on vähendada kordushaigestumise riske, parandada patsiendi elukvaliteeti, parandada füüsilist töövõimet ja alanada hirmu uue haigestumise ees.

Uuringud on näidanud, et kardiaalne taastusravi vähendab keskmiselt kordushaigestumisi 50% ja vähendab suremust koronaarhaigestumisse 30%. Meie keskuses on tarvitusel kaasaaegne koormustesti aparatuur, teenust osutavad pikaajalise kogemustega füsioterapeudid ja kardioloog. Kuna üsna tavapärane on, et südameprobleemidega patsientidel tekivad haigusega seotud hirmud ning teatud juhtudel ka depressioon oleme oma keskuses kardiaalse taastusravi kompleksi lisanud ka psühholoogilise nõustamise, et aidata patsientidel hirmude ja ärevusega paremini hakkama saada.

Kardiaalsele taastusravile saab registreerida telefonil +372 63 90 400.