Kardiaalne taastusravi

Kardiaalne taastusravi on suunatud inimese kehalise võimekuse taastamiseks ja arendamiseks erinevate südame-veresoonkonna haiguste tagajärjel. Tavapäraselt on tegemist südameinfarkti või südameoperatsioonide järgse raviga ning kõrgvererõhu tõvest tingitud koormustaluvuse langusega.

kardiaalne taastusravi  pulsikell

Veloergomeetrid ja pulsikell

Vastuvõtul teeb kardioloog koormustesti, mille alusel füsioterapeut patsienti juhendama hakkab. Hinnatakse treeningu sobivus ja riskid ning seatakse sobivad pulsivahemikud koormusel.  Kardiaalse taastusravi eemärk on vähendada korduvhaigestumise riske, parandada patsiendi elukvaliteeti, töövõimet ja vähendada hirmu edasiste terviseprobleemide suhtes.

Uuringute põhjal vähendab kardiaalne taastusravi korduvhaigestumisi südame-veresoonkonna haigustesse 50% ja vähendab suremust koronaarhaigestumisse 30%. Meie keskuses on kasutusel kaasaaegne koormustesti aparatuur, teenust osutavad pikaajalise kogemustega füsioterapeudid ja kardioloog. Südameprobleemidega patsientidel tekivad tihti haigusega seotud hirmud ja teatud juhtudel ka depressioon. Seetõttu oleme oma keskuses kardiaalse taastusravi kompleksi lisanud vajadusel ka psühholoogilise nõustamise, et aidata patsientidel hirmude ja ärevusega paremini hakkama saada.

Kardiaalsele taastusravile saab registreerida telefonil +372 63 90 420.