Эмоциональное равновесие

Kliiniline psühholoog tegeleb emotsionaalsete ja psühholoogiliste probleemide hindamise, sekkumise ja ennetamisega (nt depressiooni ja ärevuse, kroonilise valuga toimetulek, stressitaluvuse suurendamine, läbipõlemise ennetamine, toimetulek leinaga, sõltuvusprobleemid, unehäired).

See tähendab, et psühholoog aitab erinevaid vaimse tervise probleeme ära tunda, hinnata ja vajadusel leevendada kas nõustamise või psühhoteraapia abil. Olukordi, mil tunnete, et vajate ärakuulamist ja asjatundlikku toetust, võib olla palju.

Psühholoogi poole võiks pöörduda, kui tunnete tihti ärevust ja/või masendust, teil on raskusi uinumisel, olete pikemat aega kergesti ärrituv, suhted lähedastega on muutunud pingeliseks, meeleolu kõigub rohkem kui tavaliselt, tunnete lootusetust või esineb muid meeleolu- ja/või ärevushäiretele iseloomulikke tunnuseid.

Depressiooni ja ärevushäiretega tegelemiseks kasutavad keskuse psühholoogid kognitiiv-käitumuslikke tehnikaid (mh teadveloleku – ja lõõgastustehnikad), motiveerivat intervjueerimist, probleemilahendusteraapiat jm kaasaegseid teaduspõhiseid meetodeid.